לפרטים וייעוץ חייגו עכשיו 03-6292000

1. תפקידה של ההוצאה לפועל, בעיקר לאכוף פסקי דין של בתי המשפט אשר הנתבעים לא מילאו אחריהם, מימוש שטרות ושקים, אכיפת פסקי מזונות, סילוק יד, מימוש משכנתא ועוד. ההוצאה לפועל הינה מערכת האכיפה והזרוע הארוכה של בתי המשפט.

2. תיק ההוצאה לפועל, נפתח בדרך כלל במשלוח טופס אזהרה מאת ההוצאה לפועל. באזהרה, יוזהר החייב כי עליו לשלם את החוב בתוך פרק זמן המוגדר באזהרה, לדוגמא בשקים חוזרים 21 יום ממועד המצאת האזהרה שאם לא כן, יהיה ניתן לנקוט נגדו בהליכי גביה, ובהם עיקולים כגון עיקולים בנקים, עיקול משכורת, עיקולים בחברות ביטוח, עיקול מיטלטלין , עיקול הבית, רכב ועוד. כמו ההוצאה לפועל יכולה להטיל על החייב, בנסיבות מיוחדות פקודות מאסר עיכוב יציאה מהארץ, הגבלה על חשבון הבנק, צו לאי חידוש רשיון נהיגה, דרכון ועוד.

3. לא רבים יודעים, אולם מסירת האזהרה, הינו הליך מהותי בהוצאה לפועל. חייבים רבים אינם ערים לכך ואף מזלזלים בהליך זה, בכך שלא מתייחסים. מסירת האזהרה הרצויה, הינה מסירת האזהרה באופן ישיר לחייב כאשר החייב חותם על אישור המסירה.

4. המסירות של האזהרות מתבצעות בהתאם לחוק וכדאי להיות ערים לכך, לדוגמא: גם כאשר החייב או החייבת לא חתמו על אישור המסירה, למשל האזהרה נמסרה לבן משפחה או הודבקה על הדלת לאחר שהשליח ביקר שלוש פעמים בכתובת החייב וכאשר איש לא פתח את הדלת, השליח הדביק את האזהרה על הדלת או שהיא הושארה בתיבת הדואר, שימו לב מותר לעשות זאת ותצהיר השליח יכשיר את האזהרה. גם חייב שמסרב לחתום על האזהרה, אינו פותר את בעייתו, היות ואי חתימה על טופס בדבר אישור המסירה, יכול להוות ולהחשב גם כן כמסירה ובלבד והשליח יחתום על תצהיר כי הוא פגש בחייב או בחייבת ואלה סרבו לחתום. ראו הוזהרתם!!!

5. חייב היודע כי נפתח נגדו תיק הוצאה לפועל, יהיה חכם אם ימהר לטפל בעניינו ולא יזניחו היות וקיימות מספר דרכים לטפל בנזק לדוגמא: חייב אשר נפתח נגדו תיק הוצאה לפועל בגין שיק שחזר או שטר חוב והחייב סבור כי הוא אינו צריך לשלם את החוב, לא ישב בחיבוק ידיים, אלא עליו להגיש התנגדות בתיק בצירוף תצהיר חתום ומאושר על ידי עו"ד התומך בעובדות.

6. התיק יצא מההוצאה לפועל ויעבור לבית המשפט המוסמך ושם תתברר המחלוקת. חייב אשר יגיש את ההתנגדות בתוך פרק הזמן הקבוע באזהרה, יזכה לעיכוב הליכי הוצאה לפועל באופן אוטומאטי, בעוד שחייב אשר יגיש את התנגדות בחלוף פרק הזמן הקבוע באזהרה, מסתכן בכך שהתנגדותו לא תתקבל, יבוצעו עיקולים אשר לא בהכרח יבוטלו וטוב יעשה עם יפנה לייעוץ משפטי בעניין מוקדם ככל האפשר.

7. ניתן לטפל ולהתגונן מול כל הליך בהוצאה לפועל כגון צו עיכוב יציאה מהארץ, פקודות מאסר, הגבלה על רישיון הנהיגה, הגבלה בבנק ועוד וזאת כדי להקל על חייו של החייב ולאפשר לחיות באופן אנושי. כדי לקבל עצות וטיפים בנוגע להגנה בהליכים שונים, אני מפנה את הגולש אל הפרקים והמאמרים הרלוונטיים המתפרסמים באתר זה וכמובן שאין באמור באתר כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן