לפרטים וייעוץ חייגו עכשיו 03-6292000

1. תפקידה של ההוצאה לפועל, לאכוף פסקי דין של בתי המשפט אשר הנתבעים לא מילאו אחריהם, מימוש שטרות ושקים, אכיפת פסקי מזונות, סילוק יד, מימוש משכנתא ועוד. ההוצאה לפועל הינה מערכת האכיפה והזרוע הארוכה של בתי המשפט.

2. ההוצאה לפועל, נמצאת בסמוך לכמעט כל בית משפט שלום בארץ וכל אדם או גוף משפטי רשאי לפתוח תיק בהוצאה לפועל באם הוא זכאי לכך.

3. בסמכות ההוצאה לפועל, לבצע פעולות כגון עיקולים, עיקולי בנקים, חברות ביטוח, עיקול דירה מיטלטלין, זכויות בחברה בע"מ, לעקל משכורת ועוד. כמו כן ההוצאה לפועל רשאית לעכב את יציאתו של חייב מהארץ, להוציא צווי הבאה ופקודות מאסר, להגביל חידוש רישיון נהיגה ודרכון.

4. קיימות פעולות רבות אותן ניתן לעשות בהוצאה לפועל כדי לגבות את החוב. יחד עם זאת חשוב להבין כי ההוצאה לפועל הינה גוף פסיבי מבחינת ביצוע הפעולות, כלומר כל פעולה מטעם הנושה הנקרא זוכה, תשה לאחר הגשת בקשה מתאימה, בדרך כלל על ידי העורך דין של הנושה. ההוצאה לפועל בעצמה לא תבצע פעולות גביה. לכן רבים טועים וחושבים כי עצם פתיחת תיק בהוצאה לפועל תביא להם את הכסף המיוחל, אולם לא כך פני הדברים. מדובר במערכת חוקים ופעולות שיש להכירם ולכן כדאי להסתייע בעורך דין.

5. חשוב לדעת, כי גם לחייבים קיימות לא מעט אפשרויות להגן על עצמם ולכן לא פעם החייבים נמצאים במצוקה בעת שיכלו למנוע פעולה כזו או אחרת או לפתור בעיה מול ההוצאה לפועל. למשל עיכוב יציאה מהארץ, ניתן לפתור ולבטל את צו העיכוב היציאה באם יודעים איך לעשות זאת או לחילופין להמציא ערבויות לצורך שחרור הצו אפילו לזמן מוגבל.

6. לסיכום! מערכת ההוצאה לפועל הינו גוף ממשלתי וכגוף שכזה, הוא גם סובל מבירוקרטיה ולא מעט חוסר ודאות באשר לניהול ההליכים ממי שאינו מכיר את דרכי הפעולה. התייעצות עם עורך דין מתאים, עשוי להביא לידי התקדמות בתיק באם אתה נושה או הסרת הליכים מגבילים וניהול אורח חיים נורמאלי ואנושי יותר אפילו אתה חייב ויש נגדך תיקים בהוצאה לפועל.

סגירת תפריט
Call Now Button דילוג לתוכן